Recenzja:

Ukazała się kolejna część serii „Logopedia XXI wieku"  – „Diagnoza i terapia logopedyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną" pod redakcją prof. Jacka J. Błeszyńskiego oraz dr Katarzyny Kaczorowskiej-Bray. Publikacji patronuje czasopismo „Książki – magazyn literacki”. Wspomniana seria uznawana jest za jedno z najważniejszych przedsięwzięć wydawniczych z zakresu logopedii. Dowodem na to jest opieka merytoryczna Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Intencją autorów i redaktorów niniejszego tomu było przede wszystkim przygotowanie publikacji, która poza nową wiedzą i świeżym spojrzeniem oferowałaby syntezę dotychczasowych wniosków, dokonaną przez teoretyków i praktyków zajmujących się problematyką komunikacji, mowy i języka. Zaprezentowane tutaj obszary badawcze to stały problem większości studentów logopedii. Do tej pory opracowane zagadnienia z zakresu terapii logopedycznej były dostępne jedynie w formie luźnych materiałów, dlatego właśnie publikacja ta była tak długo wyczekiwana. Zebrana wiedza z pewnością zachęci wszystkich zainteresowanych do dalszych rozważań, badań i formułowania wniosków, niezwykle istotnych dla tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi nauki.

Książka „Diagnoza i terapia logopedyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną", podobnie jaki inne tomy serii, ukazała się nakładem wydawnictwa Harmonii Universalis. W przygotowaniu są kolejne tomy serii.

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki