O nas

Grupa Wydawnicza HARMONIA składa się z trzech wydawnictw: edukacyjnego Wydawnictwa Harmonia, naukowego Harmonia Universalis i ogólnotematycznego Wydawnictwa Józef Częścik. Jako jedno z nielicznych już wydawnictw średniej wielkości nadal pozostaje rodzinnym, dobrze prosperującym przedsiębiorstwem (100% polskiego kapitału, brak uzależnień od obcego konsorcjum, płynność finansowa). Grupa jest znana jako solidny, terminowy i uczciwy płatnik zarówno podatków, jak i należności wobec kontrahentów. 

Wydawnictwo Harmonia zostało założone w 1993 roku przez Józefa Częścika, autora popularnych publikacji poświęconych gramatyce i ortografii, który do dziś pozostaje jego właścicielem. Początkowo firma miała profil ogólnoedukacyjny, obecnie natomiast specjalizuje się w następujących dziedzinach:  

  • nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne;
  • terapia pedagogiczna;
  • wspomaganie rozwoju dziecka zarówno pełnosprawnego, jak i niepełnosprawnego;
  • logopedia;
  • dysleksja;
  • pedagogika.  

Rocznie w Harmonii ukazuje się ponad 160 tytułów (z czego połowa to nowości) o łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Autorami są najczęściej znani polscy praktycy z prof. Martą Bogdanowicz na czele.

ul. Morenowa 109, 80-172 Gdańsk

 

Wydawnictwo Harmonia Universalis założone zostało w 2010 roku na prośbę kadry akademickiej, która pragnęła wzbogacić ofertę Wydawnictwa Harmonia o publikacje naukowe. Oprócz rodzimych autorów (jak choćby twórców znanej serii Logopedia XXI wieku) Harmonia Universalis wydaje sporo publikacji tłumaczonych, zwłaszcza z zakresu autyzmu, integracji sensorycznej, terapii psychologicznej. Rocznie publikuje blisko 30 tytułów o łącznym nakładzie około 60 tysięcy egzemplarzy.       

Najmłodszym przedsięwzięciem jest Wydawnictwo Józef Częścik (założone w 2014 roku) specjalizujące się w literaturze fiction i non-fiction. Na razie jest to raczkujące wydawnictwo (kilka tytułów rocznie), ale o ambitnych planach.       

   

  

  

Grupa Wydawnicza Harmonia jest właścicielem wszystkich obiektów, w których prowadzi działalność gospodarczą (siedziba w Gdańsku przy ul. Morenowej 109, centrum logistyczne w Cieplewie k. Pruszcza Gdańskiego przy ul. Przemysłowej i centralny magazyn też w Cieplewie przy ul. Jesionowej). Przy ulicy Morenowej 109 znajduje się również księgarnia, w której sprzedawane są wyłącznie własne publikacje i pomoce dydaktyczne (płatność tylko gotówką). Grupa Wydawnicza Harmonia zatrudnia ponad 20 pracowników.  

 

 


 

 

 

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl